ScienceWeek

Rezultate Concurs Interdisciplinar Science Week 2018

Nume Şcoala de proveniență Secțiune Biologie Chimie Geografie Fizică Punctaj total Premiu
Aramă Andreea, Ionescu Mara-Karina, Pojoga Iulia Col. Național Iaşi Gimnaziu 32.00 45.00 31.50 40.00 148.50 I
Coman Carina, Safta-Romano Sabina, Cojocaru Daniela Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 28.00 25.00 34.50 40.00 127.50 II
Olariu Tudor Sebastian, Curcudel Ştefan, Hriscu Alexandra Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 38.00 15.00 39.75 15.00 107.75 III
Galan Tudor, Şpilevoi Bogdan, Gall Ştefania Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 28.00 25.00 37.55 15.00 105.55 M
Sârghi Maria, Ţibîrnă Iustina, Muha Ioana Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 30.00 25.00 27.00 23.00 105.00 M
Vărgănici Alexia, Tîlică Amalia, Pascu Alexandra Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 30.00 25.00 38.75 10.00 103.75 M
Boronea Theodora, Baciu Dorothea, Dimitriu Alexandra Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 26.00 15.00 41.25 15.00 97.25
Bălaşa Iulia, Gustă Diana Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 20.00 35.00 18.00 10.00 83.00
Fifirig Lavinia, Spiridon Andreea, Poiată Ioana C.N. “Mihai Eminescu” Iaşi Gimnaziu 22.00 15.00 36.50 6.00 79.50
Smău Robert, Dragomir Daria, Humaru Andrei Col. Naț. “Emil Racoviță”Iaşi Gimnaziu 30.00 20.00 15.00 7.00 72.00
Pangal Maria Col. "C. Negruzzi" Iaşi Gimnaziu 24.00 15.00 13.75 0.00 52.75
Ioniță Ana, Nemțanu Ştefan, Ostopovici Rareş Col. "C. Negruzzi" Iaşi Liceu 26.00 28.25 33.50 50.00 137.75 I
Dumitraş Mihai, Romedea Petru, Gafițanu Cristian Col. "C. Negruzzi" Iaşi Liceu 36.00 33.50 20.50 30.00 120.00 II
Luca Alexandru, Petrescu Bianca, Sandu Raluca Col. Național Iaşi Liceu 34.00 26.50 31.75 27.00 119.25 III
Bodnărescu Maria, Radu Cosmina, Rompu Ioana Col. "C. Negruzzi" Iaşi Liceu 32.00 12.50 49.50 5.00 99.00 M
Dumitraşcu Ana Maria, Roibu Ioana, Şunguru Denisa C.N. “Mihai Eminescu” Iaşi Liceu 16.00 12.00 27.25 22.00 77.25 M

Rezultate Concurs de Informatică

Clasa a V-a

ID Nume Prenume Starwars Oficiu Lumini Oficiu Punctaj total Premiu
5DARA Darabana Rares 46 10 80 10 146 I
5FLIO Floriștean Ioan 24 10 70 10 114 II
5SOAL Soroceanu Alexia 0 10 90 10 110 III
5VEAN Vereștiuc Andrei 0 10 60 10 80 M
5SETU Șerban Tudor Alexandru 24 10 30 10 74
5CHAD Chirita Adela 0 10 30 10 50
5NEVI Nemteanu Victor 0 10 0 10 20
5DODA Dosoftei David 0 10 0 10 20

Clasa a VI-a

ID Nume Prenume Starwars Oficiu Lumini Oficiu Punctaj total Premiu
6BOAN Boacă Andrei 90 10 90 10 200 I
6CRBO Croitoriu Bogdan 90 10 90 10 200 I
6PORO Popa Robert Andrei 90 10 90 10 200 I
6UNSE Untu Serban 60 10 90 10 170 M
6ROEM Rotariu Emanuel 30 10 90 10 140
6ANPE Anton Petru 30 10 87 10 137
6MAGA Mardiros Gabriel Alexandru 20 10 75 10 115
6ADMI Adascalitei Mihai 20 10 0 10 40
6GHAL Gheorghies Alexandru 20 10 - 10 40
6NIST Nichifor Stefana Luiza 0 10 0 10 20

Clasa a VII-a

ID Nume Prenume Starwars Oficiu Lumini Oficiu Punctaj total Premiu
7GALU Gavrilas Luca 90 10 70 10 180 I
7BUTH Bulacovschi Theodor 40 10 20 10 80 II
7IOCA Ioncioaia Calin 0 10 40 10 60 III
7NICO Nichifor Codrin 0 10 20 10 40 M
7EPCA Epure Carla 0 10 10 10 30

Clasa a VIII-a

ID Nume Prenume Starwars Oficiu Lumini Oficiu Punctaj total Premiu
8CORA Costache Radu 10 10 90 10 120 I
8IORA Iordan Rareş 0 10 90 10 110 II
8CHTU Chirila Tudor 20 10 70 10 110 II
8GRGE Grumazescu George 0 10 40 10 60 M
8PEMA Petrovici Maxim 10 10 0 10 30
8CHMA Chiriac Matei 0 10 0 10 20

Concurs Chimia Altfel

Echipa Punctaj Premiu
Antohi Tudor, Dimitriu Alexandra, Rotaru Andreea 87 I
Agavriloaiei Mihai Codrin, Dumitraș Matei Teodor, Toma Alexandru 80 II
Doboș Denis Mihai, Smolinschi Elena Diana, Talmaciu Theodor Alexandru 78 III
Afrîsînei Matei, Nechifor Luca, Scutaru Alexie 75 M
Bercu Mălina, Borș Teofana, Ciurilă Maria 73 M
Apăvăloai Alexandru Ștefan, Gimigă Andreea Teodora, Modoranu Sorin 70 M
Țîbîrnă Maria Iustina, Țîlică Amalia, Vasiliu Anastasia 68
Gurguțe Smaranda, Ilie Ilinca, Safta-Romano Sabina 68

Geografie

Miercuri

9:00 - 11:00
World Tour
(P8)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)
13:00 - 15:00
Treasure Hunt
(perimetrul școlii)
9:00 - 15:00
Expoziție fotografică „Orizonturi urbane”
(etaj 1)

Joi

9:00 - 15:00
Expoziție fotografică „Orizonturi urbane”
(etaj 1)
11:00 - 12:00
Conferință „Călătorii extraordinare”
(P1)
13:00 - 15:00
Concurs interdisciplinar

Chimie

Miercuri

9:00 - 11:00
Concurs „Chimia altfel”
(laborator chimie)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)

Joi

10:00 - 12:00
„Atelierul de chimie” - Sesiune experimentală chimie
(curte interioară)
13:00 - 15:00
Concurs interdisciplinar

Fizică

Miercuri

9:00 - 11:00
Planetariu - vizită la Facultatea de Matematică,
UAIC
10:00 - 11:00
Conferință „Sistemul internațional”
(Amfiteatru)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)

Joi

10:00 - 12:00
„Fizica, știință dincolo de magie” - Sesiune experimentală fizică
(curte interioară)
12:00 - 14:00
TehnoBrick - „Primii pași către știință & tehnică & inginerie”
(laborator fizică)
13:00 - 15:00
Concurs interdisciplinar

Matematică

Miercuri

11:00 - 13:00
Universul jocurilor logice
(I11)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)

Joi

9:00 - 11:00
Teste IQ și Mensa
(I11)
10:00 - 11:00
Conferință matematică
"Matematica in lumea contemporană - rigoare și magie"

(Amfiteatru)

Biologie

Miercuri

10:00 - 12:00
Sesiune experimentală biologie
(I13)
13:00 - 14:00
„Alimentație rațională, viață sănătoasă”
(Smart Classroom P8)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)

Joi

13:00 - 15:00
Curs de prim ajutor
(P1)
13:00 - 15:00
Concurs interdisciplinar

Informatică

Miercuri

9:00 - 10:30
„Viitorul meu informatic”
(P1)
12:00 - 14:00
Concurs informatică
(laborator informatică)
13:00 - 14:30
Quiz interdisciplinar
(P1)

Joi

8:30 - 10:00
Teambuilding într-o firmă-Exercițiu scrum
(P8)
12:00 - 14:00
Cryptocurrencies pe înțelesul tuturor
(laborator informatică)